13
Cu, Ara
0 Yeni Makale

Haberler

Terör örgütü PYD/PKK, Afrin'in Kurayriyah köyünde sivillerin çıkışına engel olmak için yollarını bombalarla tuzakladı. Köyden kaçmaya çalışan sivilleri taşıyan kamyonette üç aylık bir bebek ile 2 çocuk hayatını kaybetti. Sivillere yönelik tuzaklama, TSK'nın bölgede keşif yapan İHA'sı tarafından da kaydedildi.

Türk Silahlı Kuvvetlerince, Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana 2872 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

TSK ve ÖSO, Zeytin Dalı Harekatı'nda Afrin'in Racu belde merkezini ele geçirdi. Türk Silahlı Kuvvetlerince, Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana 2516 terörist etkisiz hale getirildi.

2059 terörist etkisiz hale getirildi

Fırat Kalkanı Harekatı

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensubu teröristlerin etkisiz hale getirilmesine yönelik kara ve hava operasyonları devam ediyor.

Türkiye’nin Fırat Kalkanı Harekâtıyla özgürleştirdiği Ceraslus ve El Bab bölgesinde hayat normale döndü. Tüm kurumlarıyla sahada olan devlet yaşam standartları yükselten çalışma yapıyor

Şehit 72 Askerin Anısına 72 f16

Fırat Kalkanı Harekatı

TSK'nın Afrin'de başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'nın ilk gününde 72 Türk savaş uçağı havalandı ve 108 terör hedefini vurdu. Hareket için havalanan uçak sayısının özel bir anlamı da bulunuyor.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Afrin operasyonuna ilişkin son dakika açıklamasında bulundu. Kızılcahamam'daki MHP kampında Afrin Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin olarak konuşan Bahçeli, "Afrin darmadağın edilecektir" dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Şehid ailesini ziyaret etti

Türk Siyaseti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan Piyade Astsubay Üst Çavuş Özalkan'ın ailesini ziyaretinde, "Biz sebebiz, zafer Allah'a ait. Onun için de biz yolumuza böyle emin adımlarla devam edeceğiz." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN

Türk Siyaseti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstikbalimize kasteden hiç kimsenin de gözünün yaşına bakmayız. Allah'ın izniyle hepsinin üzerinden de silindir gibi geçeriz." dedi.

Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık

İnsani Yardımlar

Dünyayı Suriye’deki insani drama sessiz kalmakla suçlayan Türk Kızılayı Başkanı Kınık, Doğu Guta başta olmak üzere bir çok yerde insani yardımların engellendiğini belirterek, “İnsanlar kedi, fare yiyor. Cenazelerini yediler. Bu kadar acı durum” dedi.

Türkiye'den 40 bin Tır Yardım

İnsani Yardımlar

Türkiye şimdiye kadar iç savaştaki Suriye’ye 40 bin TIR’dan fazla yardım ulaştırdı. ABD ve müttefikleri ise, sadece son iki yılda Suriye’nin PKK’sı PYD’ye 5 bin TIR’ın üzerinde ağır silah ve bomba gönderdi. Biz insanları yaşatmaya çalışırken, emperyalist Batı ise insanların ölmesi için gereken tüm şeytani adımları atıyor.

Türk Kızılayı Suriye'de

İnsani Yardımlar

Türk Kızılayı Genel Müdürü Yardımcısı Alper Küçük, Suriye'nin İdlib ilindeki Atme bölgesinde yer alan sığınmacı kampını ziyaret ederek yardım çalışmalarına katıldı.

Beşfen Kolleji Reklamı
Reklam
Yeni bilgileri bildirim almak isterseniz ücretsiz e-posta abonelik servisimize kaydolun.