19
Sal, Kas
141 Yeni Makale

SON DAKİKA: TÜRKİYE-RUSYA MUTABAKATI SONUCU YOLU KESİLEN TERÖR ÖRGÜTÜ PKK/PYD/YPG'NİN YENİ PLANI SURİYE ORDUSUNA KATILMAK!!!

SON DAKİKA: TÜRKİYE-RUSYA MUTABAKATI SONUCU YOLU KESİLEN TERÖR ÖRGÜTÜ PKK/PYD/YPG'NİN YENİ PLANI SURİYE ORDUSUNA KATILMAK!!!

Suriye

Yazı Boyutu
  • En Küçük Küçük Orta Büyük En Büyük
  • Orjinal Helvetica Segoe Georgia Times

Türkiye ile Rusya'nın Soçi'de imzaladığı mutabakatla terör örgütü YPG'ye 150 saat geri çekilme süresi verilirken ablukaya alınan teröristler, Suriye ordusuna yanaştı. Bölgede çaresiz kalan YPG'nin yeni planı: Suriye ordusuna dahil olmak.

Soçi mutabakatı kapsamında terör örgütü YPG'ye 150 saatlik geri çekilme süresi verilirken, YPG'den yeni bir plan açıklaması geldi. Türkiye ve Rusya arasındaki mutabakatın yankıları sürerken, omurgasını terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı YPG'nin oluşturduğu SDG'den çarpıcı bir açıklama yapıldı. Reuters'ın aktardığına göre SDG, Suriye'deki kriz politik olarak çözüme kavuştuğunda, Suriye ordusuna katılabileceklerini duyurdu.

ABLUKAYA ALINAN YPG'NİN YENİ TAKTİĞİ

Barış Pınarı Harekatı ile Suriye'nin kuzeyinde harekat başlatan Türkiye, Amerika ve Rusya ile imzaladığı mutabakatla istediği aldı. Son olarak Soçi'de imzalanan Suriye mutabakatı ile terör örgütü YPG'ye 150 saatlik süre verilip bölgeden uzaklaştırılmasına karar verildi. Karar sonrası ne yapacağını şaşıran YPG' yeni kaçış yolları aramaya başladı. Ajanslardan son gelen bilgiye göre PKK'nın Suriye uzantısı YPG'nin oluşturduğu SDG'den yeni bir plan açıklaması geldi. Açıklamaya göre SDG, Suriye ordusuna katılabileceklerini bildirdi.

TERÖR ÖRGÜTÜ PKK/PYD/YPG SONA YAKLAŞTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, günübirlik çalışma ziyareti için gittiği Rusya'nın Soçi kentinde, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüştü. Toplantınına ardından Başkan Erdoğan ve Putin, Suriye ilgili alınan tarihi kararları açıkladı. Toplantının ardından, 'Türkiye-Rusya Federasyonu Arasında Mutabakat Muhtırası' yayınlandı.

Suriye'nin kuzeyinde Türkiye'nin ABD ile anlaşması üzerine bütün dünyanın merakla beklediği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin zirvesi Soçi'de gerçekleşti. Saat 13.27'de başlayan görüşme yaklaşık 6 buçuk saat sürdü. Görüşmede, SDG'nin 150 saat içinde 30 kilometrederinlikteki 'güvenli bölge'den çıkarılması konusunda anlaşma sağlandığı ve Türkiye ile Rusya güçlerinin ortak devriye yapması konusunda anlaşıldığı açıklandı.


Yeni bilgileri bildirim almak isterseniz ücretsiz e-posta abonelik servisimize kaydolun.