19
Sal, Kas
141 Yeni Makale

ABD-YPG ilişkisi bir kez daha gün yüzüne çıktı: ABD askerleri YPG armasıyla poz verdi!!

ABD-YPG ilişkisi bir kez daha gün yüzüne çıktı: ABD askerleri YPG armasıyla poz verdi!!

Suriye

Yazı Boyutu
  • En Küçük Küçük Orta Büyük En Büyük
  • Orjinal Helvetica Segoe Georgia Times

ABD Başkanı Donald Trump'ın talimatı doğrultusunda Suriye'nin kuzeyinden çekilmeye başlayan ABD, giderayak YPG'li teröristlerin yanında olduklarını bir kez daha gösterdi. ABD askerleri, YPG arması takarak objektiflere poz verdi.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Suriye Milli Ordusunun Fırat'ın doğusunda terör örgütü YPG/PKK tehdidini bertaraf etmek, bölgede huzur ile barışı sağlamak amacıyla başlattığı Barış Pınarı Harekatı, 17 Ekim'de ABD ile varılan mutabakat gereği 5 gün süreyle durdurulmuştu. Mutabakat gereği, YPG'li teröristler 120 saat içinde güvenli bölgeden çekilecek. Bu süre zarfında bölgede bulunan TSK ve ÖSO mensupları ise teröristlerin çekilmesini bekleyecek.

GÜVENLİ BÖLGENİN HAKİMİYETİ TÜRKİYE'DE OLACAK

ABD ile Türkiye arasındaki anlaşmaya göre, YPG'li teröristler Türkiye sınırından uzaklaşarak güneye inecek. 32 kilometrelik güvenli bölgenin hakimiyeti Türkiye'de olacak.

ABD ASKERLERİ YPG ARMASIYLA POZ VERDİ

Suriye'de DEAŞ ile mücadele bahanesiyle bir başka terör örgütü YPG/PKK'yı silahlandıran ve besleyen ABD'de Başkan Donald Trump'ın aldığı karar doğrultusunda Suriye'deki ABD askerleri, üsleri boşaltmaya başladı. Bu kapsamda terör örgütü YPG'nin yanından ayrılan ABD askerleri, yola çıkarken teröristlerin yanında olduklarını bir kez daha gösterdi. ABD'liler, kollarındaki YPG armalarıyla objektiflere poz verdi.


Yeni bilgileri bildirim almak isterseniz ücretsiz e-posta abonelik servisimize kaydolun.