15
Sal, Eki
70 Yeni Makale

RAKKA’da askeri konseyi kurma kararı

Suriye

Yazı Boyutu
  • En Küçük Küçük Orta Büyük En Büyük
  • Orjinal Helvetica Segoe Georgia Times

Rakka'da askeri konsey kurulma kararı alındı. karara ilişkin metin şu şekilde:

Bismillâhirrahmanirrahim

Allah'ın ipine hepiniz sımsıkı yapışın. Dağılıp ayrılmayın ve onlara karşı gücünüzün yettiği kuvvetten hazırlayınız.


RAKKA’da askeri konseyi kurma kararı : Suriye Arap Cumhuriyetinde yaşanan olaylardan ve özellikle de ülke’nin doğusunda yer alan RAKKA kırsalında yaşanan gelişmelerden öne çıkarak; Bölgeyi, RAKKA kırsalında konuşlanan ve hiç birzaman Suriye devrimcilerin yanında saf ve varlık göstermeyen, halkın meşru haklarını çalan ve yağmalayan ayrımcı terör unsurlarından kurtarmak ve bölgeyi özgürlüğüne kavuşturmak amaçlı RAKKA’da askeri konseyi kurma gereği duyduk.

Hain daeş terör örgütü ile rejimin birlikte uyguladıkları aynı düşünce ve strateji uyumlulukların yanı sıra her ikili’nin değişik ve birbiriyle bağdaşmayan hedef pozisyonları, sahada istenmeyen senaryolar yaratmış olup Suriye devrimini olumsuz etkilemiştir. 

Bizler ise, bu gelişmeler sonrası bu duruma gelmiş olduk. Konseyi kurma kararı, bölgede savaşan ılımlı Suriye devrimci birliklerin ortak kararıyla alınmıştır. Ayrıca konsey, daha önce Suriye’nin diğer bölgelerinde olduğu gibi, yaşanan oyunları, ulusal anlayış kavramsızlığını,  kişisel çıkarları kamu çıkarlarına tercih edinmeleri önlemek amaçlı uzman ekiplerden oluşmaktadır.

Batı ülkelerin desteğiyle bölücü terör örgütlerin bölgede işgalcı israil benzeri bir terör ülkesi kurma hedefini önlemek ve bölgeyi bu terör unsurlarından kurtarmak amaçlı Türkiye Cumhuriyetinden yardım talp ediyoruz. Bu sayede Tükiye Cumhuriyeti halkına, kahraman ordusuna ve Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımızı sunarız. 

Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz, yaralılarımıza acil şifalar, gurbetteki vatan hasreti yaşayan halkımıza acilen vatana kavuşma dileğile.


Yeni bilgileri bildirim almak isterseniz ücretsiz e-posta abonelik servisimize kaydolun.