19
Sal, Kas
141 Yeni Makale

Türkiye'ye Silah Satışını Durduran Kanada Terör Örgütü Elebaşı Mazlum ABDİ'ye Ödül Verdi!

Türkiye'ye Silah Satışını Durduran Kanada Terör Örgütü Elebaşı Mazlum ABDİ'ye Ödül Verdi!

Dünya

Yazı Boyutu
  • En Küçük Küçük Orta Büyük En Büyük
  • Orjinal Helvetica Segoe Georgia Times

Kanada Savunma Bakanlığı terör örgütü YPG'nin yöneticisi Mazlum Kobani'ye "temiz savaşçı" ödülünü verdi. Kanada, Barış Pınarı Harekatı nedeniyle Türkiye'ye silah satışını durdurmuştu.Kanada Savunma Bakanlığı'ndan skandal bir adım geldi.

Bakanlık, "ömrünü savaşlarda insanlığa hizmet için adayan kişilere" her yıl verdiği "Temiz Savaşçı Ödülü"nü bu yıl terör örgütü YPG'nin de omurgasını oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri (SDG) yöneticisi Mazlum Kobani kod adlıFerhad Abdi Şahin'e verdi.

Kanada Savunma Bakanlığı, terörist Abdi'yi ödülünü alması için Kanada'ya davet etti.

KIRMIZI BÜLTENLE ARANIYOR

Kısa bir süre önce, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kobani için 'terörist' ifadesini kullanmış ve ABD'ye seslenerek, "Mazlum denilen kod adlı kırmızı bültenle aranan terörist. Amerika'nın bu adamı bize teslim etmesi lazım" demişti.

Trump ise, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Nazik sözleriniz ve cesaretiniz için teşekkürler General Mazlum. Lütfen Kürt halkına en içten saygılarımı iletin. Yakında seni görmek için sabırsızlanıyorum" diye yazdı.

Kobanê de karşılığında, "Halkımıza yönelik acımasız Türk saldırısını ve cihatçı grupları durduran yoğun çabaları için Başkan Trump'a teşekkür ederiz" mesajını iletmişti.

Barış Pınarı Harekatı başladığı sıralarda Fırat'ın Doğusunda birçok terörist unsur temizlenirken,etkisiz hale getirilen teröristlerin içerisinde KANADA'lı bir çok kadın teröristte vardı. Sahadaki İstihbarat çalışmları sonucunda terör örgütü PKK/PYD/YPG' nin içerisinde KANADA'dan gelen 100'lerce kişinin olduğu tespit edilmiştitr.

Terörist Sevicisi KANADA bu tutumundan vazgeçmek yerine haddini aşarak daha da ileriye gitme küstahlığında bulundu ve Türkiye'de kırmızı bültenle arananlar listesinde bulunan eli kanlı terör örgütünün eli kanlı elebaşı Mazlum ABDİ teröristine ödül verme eyleminde bulunmuştur. 


Yeni bilgileri bildirim almak isterseniz ücretsiz e-posta abonelik servisimize kaydolun.