19
Sal, Kas
141 Yeni Makale

SON DAKİKA: KREMLİN'DEN DONALD TRUMP'A ÖVGÜLER!!

SON DAKİKA: KREMLİN'DEN DONALD TRUMP'A ÖVGÜLER!!

Dünya

Yazı Boyutu
  • En Küçük Küçük Orta Büyük En Büyük
  • Orjinal Helvetica Segoe Georgia Times

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, "IŞİD lideri Ebubekir el Bağdadi'nin öldürüldüğüne ilişkin bilgiler doğrulanırsa, bu, ABD Başkanı Trump'ın uluslararası terörizmle mücadeleye çok büyük bir katkıda bulunduğu anlamına gelir" açıklamasını yaptı.

Gazetecilere konuşan Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Bağdadi'nin öldüğü bilgisinin doğrulanması halinde, Trump'ın terörle mücadeleye ciddi bir katkıda bulunduğundan söz etmenin mümkün olacağını ifade etti. Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü Igor Konaşenkov, yaptığı açıklamada hava saldırısının tespit edilemediğini belirterek, operasyonda büyük çelişkilerin olduğunu belirtmişti.

Gazetecilerin 'Bağdadi'nin öldüğü haberinin Moskova'da olumsuz bir tepkiye yol açtığı' yönündeki sözlerini değerlendiren Peskov, "Bu haber kendi başına Rusya yönetiminde olumsuz tepki uyandıramaz" dedi.

ABD Başkanı Donald Trump terör örgütü İŞİD'e yönelik organize bir şekilde çalışma yapıldığı için Türkiye'ye teşekkür etti. Operasyon kapsamında "Türk Hava Sahasını Kullandık" dedi.

"ASKERLERİMİZ, ABD UÇAKLARI VE İHA'LARI GÖRDÜLER"

ABD'nin Bağdadi'nin öldüğünü söylediği bölgede ABD uçakları ve İHA'ları tespit ettiklerini kaydeden Peskov, "Gerçekten de askerlerimiz bölgede çalışabiliyor olabilecek ABD uçakları, İHA'ları gördüler" diye konuştu.

ABD'nin söz konusu bölgeye uçaklarını göndereceğine dair Rusya'ya önceden bilgi verip vermediği sorusunu yanıtsız bırakan Peskov, "Bu konuda söyleyeceğim başka bir şey yok" ifadelerini kullandı.

RUSYA'NIN İLK AÇIKLAMASI: BÜYÜK ÇELİŞKİLER VAR

ABD'nin DEAŞ Lideri Ebubekir el-Bağdadi'nin öldürdüğünü açıklamasının ardından Rusya Savunma Bakanlığı'ndan açıklama gelmişti. Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü Igor Konaşenkov, yaptığı açıklamada hava saldırısının tespit edilemediğini belirterek, operasyonda büyük çelişkilerin olduğunu belirtmişti.


Yeni bilgileri bildirim almak isterseniz ücretsiz e-posta abonelik servisimize kaydolun.