13
Cu, Ara
0 Yeni Makale

Ülkeler

Grid List

Son dakika: Rusya, Suriye'ye 276 askeri polis ile 33 ünite askeri ekipman gönderecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'la Soçi Mutabakatı'nda güvenli bölge konusunda uzlaşan Putin, şimdi de Mısır Devlet Başkanı Abdülfettah el-Sisi ile görüşecek. İki lider, bu görüşmeden sonra Afrika Zirvesi'ne odaklanacak.

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Türkiye’nin sınırlarını güvenlik altına almak için meşru çıkarlarını tanıdıklarını her zaman söylediklerini bildirdi.

ABD Konnresi'nin Ermeni soykırımını tanıyan ve Türkiye'ye ekonomi yaptırım yasa içeren tasarıyı kabul etmesinin ardından ABD'nin Ankara Büyükelçisi Satterfield, Dışişleri Bakanlığına çağrıldı.

ABD'li üst düzey yetkili, Suriye'de "etnik temizlik" yapıldığı iddialarını yalanlayarak, "Şu anda herhangi bir etnik temizlik kanıtına rastlamış değiliz" dedi.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Türkiye'ye küstah bir tehditte bulunarak "Başkan Trump, ihtiyaç halinde Türkiye'ye askeri harekât yapılması için hazırlıklı" açıklamasını yaptı.

AB Konseyi Başkanı Donald Tusk, Twitter hesabından bir mesaj paylaşarak, 27 AB ülkesinin İngiltere'nin Brexit'i erteleme talebini kabul ettiğini duyurdu. AB kararı sonrası ise Osmanlı torunu Başbakan Johnson'ın geçen ay AB'den uzatma isteme konusunda "Bir çukurun dibinde ölürüm daha iyi" sözleri akıllara geldi.

Hollanda Başbakanı'ndan Türkiye'ye destek: NATO, Türkiyesiz yapamaz
Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Türkiye'nin Barış Pınarı Harekatı'ndan dolayı NATO'dan çıkarılma iddialarına, "NATO'nun jeopolitik ve stratejik açıdan Türkiyesiz yapabileceğini zannetmiyorum" yorumunda bulundu.

Avrupa Birliği'nin Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ndeki 5 daimi üyesi İngiltere, Fransa, Almanya, Polonya, Belçika ve Estonya Türkiye'nin Suriye'nin kuzeydoğusunda sürdürdüğü tek taraflı askeri harekatı kınıyor ve Türkiye'yi ona son vermeye çağırıyor" ifadelerini kullandı.

Almanya Savunma Bakanı Annegret Kramp Karrenbauer, PKK'yı korumak için Kuzey Suriye bölgesine “uluslararası kontrol edilen güvenli bölge oluşturulmasını” önerdi.

Suriye'deki çatışmalar sırasında öldürülen İran Devrim Muhafızları'na bağlı "Fatimiyyun" tugaylarına bağlı 4 milis Kum kentindeki Beheşti Masume Mezarlığı'nda defnedildi.

ABD Dışişleri Bakanı Tillerson: İran''bölgeden çekil'

Diğer Ülkeler

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, DEAŞ tehdidi nedeniyle Irak ve Suriye'deki Amerikan varlığının devam edeceğini söylerken, İran'ın bölgedeki varlığının istikrarsızlık yarattığını savundu.

Beşfen Kolleji Reklamı
Reklam
Yeni bilgileri bildirim almak isterseniz ücretsiz e-posta abonelik servisimize kaydolun.