16
Pzt, Ara
0 Yeni Makale

Batı Destekli Medyanın Oluşturdukları Algı Operasyonlarının Karşısındayız

Fırat Haber Ajansı Bültenleri

Yazı Boyutu
  • En Küçük Küçük Orta Büyük En Büyük
  • Orjinal Helvetica Segoe Georgia Times

Fırat Haber Ajansı Çobanbey’de uluslararası medya kuruluşlarında çalışan Suriyeli medya çalışanlarıyla bir medya konferansı gerçekleştirdi. Batı destekli medya kuruluşları ve bu kuruluşların bölge halkında oluşturdukları algı operasyonlarının konuşulduğu konferansta Konferanstan çok önemli kararlar çıktı.

Türkiye Cumhuriyeti ve ÖSO'ya karşı yapılan algı  operasyonlarının Karşısındayız

Batı destekli medya kuruluşları ve bu kuruluşların bölge halkında oluşturmaya çalıştıkları algı operasyonlarının tartışıldığı konferanstan önemli kararlar çıktı. Batılı güçler tarafından yönlendirilen Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi menşeli yayın kuruluşları başta olmak üzere çeşitli yayın organlarının Türkiye Cumhuriyeti, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu’na karşı yaptıkları ve yapacakları algı operasyonlarına karşı durmak başlıca amaç olarak belirlendi.

Asılsız Haberlere Karşı Sonuna Kadar Mücadele Edeceğiz

Batı medyasının bölgede faaliyet gösteren terör örgütlerinin meşrulaştırılmasına yönelik yaptığı asılsız haberler tüm dünyaya duyrulmaktadır. Fırat Haber Ajansı Afrin temsilcisi Zana Halil’in ifadesiyle “terör örgütleri aynı amaca hizmet etmektedir, kimi zaman demokrasi ve özgürlük gibi kavramları kimi zamansa dini değerleri kullanarak bölgeyi terörize etmeyi amaçlamaktadırlar. Bölge halkının yaşadığı gerçeklik ile dünya basınına yansıyanlar arasında büyük bir fark bulunmaktadır.” 

Konferansımızın asıl amacı Özgür Suriye Devrimi’ne müzahir, Esed rejimi karşıtı sivil toplum kuruluşları, aktivistler ve medya organlarıyla bir çatı altında toplanarak bölgede yaşanan gelişmeleri yakından takip etmek, doğru, güvenilir ve güncel haberler yaparak gerçekleri dünya kamuoyuna duyurmaktır. Bölgenin hassasiyetlerini, yerel dinamiklerini dikkate alarak; yapılacak yeni operasyonlar ve her türlü yardım faaliyetlerinde yerel medya ile birlikte hareket ederek yapılan algı operasyonlarına engel olmaktır. 

 

Bu amaçlar doğrultusunda önümüzdeki günlerde yapılacak çalıştaylar ve kurulacak derneğimizle birlikte bölgede dünya medyasına servis edilecek haber ve görüntülerin bizim kaynaklarımızdan iletilmesi asıl hedefimizdir. Bu noktada bölge gerçeklerinin daha iyi ifade edilebilmesi için önümüzdeki süreçte enformasyon faaliyetlerimizle birlikte belgesel, biyografi ve kısa filmleri daha fazla ön plana çıkaracağız. 

Fırat Haber Ajansı olarak bir taraftan bölgede yaşananları doğru bir şekilde dünya kamuoyuna ulaştırmayı hedeflerken diğer taraftan da bölge halkını güncel konularla alakalı doğru bilgilendirme hedefimiz ilkeli ve profesyonel haberciliğimizin bir sorumluluğudur.

Saygılarımızla


Yeni bilgileri bildirim almak isterseniz ücretsiz e-posta abonelik servisimize kaydolun.