15
Sal, Eki
70 Yeni Makale

12 Mart: teröristler Afrin'de sivilleri zorla alıkoyuyor

Fırat Haber Ajansı Bültenleri

Yazı Boyutu
  • En Küçük Küçük Orta Büyük En Büyük
  • Orjinal Helvetica Segoe Georgia Times

Türk Askerininin kuşattığı Afrin'de TSK tarafından siviller için güneydoğu koridoru açılmış olmasına rağmen teröristler sivillerin şehirden çıkışına izin vermiyor. Zeytin Dalı Harekatı'nın 52'nci gününde, etkisiz hale getirilen terörist sayısı, 3 bin 347 oldu.

 Afrine 1,5 km kaldı

TSK’nın Afrin’deki Zeytin Dalı Harekatı'nda 52. gündeyiz. TSK'nın ilerleyişi devam ederken, ÖSO da sahada faaliyetlerini sürdürüyor. İlk günden bu yana etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3347 oldu.  Afrin'e 1.5 kilometrelik bir mesafe kaldı. Dün stratejik önemi olan Bableit Hava Üssü de terör örgütünden temizlendi. Türk Silahlı Kuvvetleri'nce, Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana 3347 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Mayına dayanıklı 50 kirpi Afrin'de

Zeytin Dalı Hareketi 52'inci gününde sürerken, TSK ile Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) ilerleyişi sürüyor. Afrin kent merkezinin kuşatması için Fırat Kalkanı bölgesinden 50 araçlık mayını dayanıklı kirpi Suriye'ye sevk edildi.

Teröristlerin sözde özel kuvvetlerinin üssü ele geçirildi

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin ilçe merkezine ilerleyen Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), terör örgütü YPG/PKK'nin sözde özel kuvvetlerine ait üssü kısa bir çatışmadan sonra ele geçirdi.

 


Yeni bilgileri bildirim almak isterseniz ücretsiz e-posta abonelik servisimize kaydolun.