15
Sal, Eki
70 Yeni Makale

5 Mart: 2777 terörist etkisiz hale getirildi

Fırat Haber Ajansı Bültenleri

Yazı Boyutu
  • En Küçük Küçük Orta Büyük En Büyük
  • Orjinal Helvetica Segoe Georgia Times

Türk Silahlı Kuvvetlerince, Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana 2777 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.
Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, harekat kapsamında terör örgütleri PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensubu teröristlerin etkisiz hale getirilmesine yönelik kara ve hava operasyonları devam ediyor.

 

Bafliun DağıZeytin Dalı Harekatı’nın 45. gününde TSK tarafında yapılan açıklamaya göre devam eden operasyonlarda 165 PYD/PKK’lı teröristin etkisiz hale getirilmesiyle birlikte harekatın başlangıcından bu yana etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2777’ye ulaştı. Bu rakamlar Zeytin Dalı Harekatı kapsamında gün içinde etkisiz hale getirilen terörist sayısı anlamında en yüksek rakamlardan biri oldu.

Devam eden operasyonlarda Afrin’in Beluşank ve Alıcı köylerini teröristlerden temizledi.Dün Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Afrin'in Bafliun köyü ve dağı ile Halilo, Soğulcak ve Aranda köylerini teröristlerden arındırılmıştı. AA'nın geçtiği bilgiye göre, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında TSK ve ÖSO, Afrin'in batısındaki Şeyh Hadid beldesine bağlı Soğulcak ve Aranda köylerini, Şeran beldesinin Bafliun köyü ve dağı ile Racu beldesine bağlı Halilo köyünü YPG/PKK-DEAŞ'tan kurtarılmıştı.

KRİTİK BÖLGEDEKİ BAĞLANTI KESİLDİ

Son ilerlemelerle Cinderes-Afrin ilçe merkezi arasındaki karayolu bağlantısı da kesilmiş oldu. TSK ve ÖSO birlikleri, saat 13:00 sularında Şeyh Hadid belde merkezini teröristlerden temizlemişti.

zeytin dali harekati 45gunharita


Yeni bilgileri bildirim almak isterseniz ücretsiz e-posta abonelik servisimize kaydolun.